Icardi i jep fitoren PSG-së ndaj Lyon, zëvendësimi tërbon Messi-n

PSG fiton ne frymen e fundit 2-1 ndaj Lyon, Messi tërbohet! Një situatë e pazakontë ka ndodhur sonte në Paris, teksa po luhet PSG-Lyon.

Lionel Messi, që nuk ka lënë gjurmë dhe u ndal nga shtylla, u zëvendësua në minutën e 76-të me Achraf Hakimi dhe menjëherë më pas, shoqëruar edhe nga vërshëllimat e publikut, iu kthye keq Pochettinos për këtë ndërrim, duke tundur kokën…

LEXO EDHE  Milan rigjen “pjesët” për ndeshjen ndaj Romës

Një situatë aspak e bukur kjo tashmë! Ndërkohë, Neymar me penalltinë e fituar vetë dhe shënuar vetë, barazoi shifrat në 1-1 ndaj Lyon.

Miqtë kishin kaluar përpara me anë të Paqueta me një superaksion.

Por, disa sekonda nga fundi, krosimi i Mbappe gjen Icardin qe me koke realizon supergol.