Kim inkurajon prokurorët e SPAK: Fitoni 90 % të rasteve kur…

Ambasadorja amerikane është takuar ditën e sotme me prokurorët specialë, të cilët thotë se i përgëzoi për arritjet e tyre që nga dhjetori i 2019-ës.

Në një postim në Twitter, Yuri Kim sjell në vëmendje se që nga ngritja e SPAK, mbi 250 persona janë dënuar dhe janë konfiskuar 80 milionë euro. Diplomatja thotë se kur SPAK e çon një çështje në gjykatë, ata fitojnë në 90 për qind të rasteve.

LEXO EDHE  "Foltorja, shansi i fundit për lidership bashkues", Maliqi: Protesta për rrëzimin e oligarkisë