Gjendet e vdekur në banesë vajza 5-vjeçare, dyshohet se e ka vrarë nëna e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli.

Martina Madarova, 41-vjeç është akuzuar për vrasjen e vajzës së saj 5-vjeç, pasi kjo e fundit u gjet e vdekur në shtëpi.

Nuk ka detaje për vdekjen e 5-vjeçares, Aijah Thomas, ndërsa The Sun shkruan se autorja e dyshuar për vrasjen e saj do përballet ditën e sotme me gjykatën e zonës.

LEXO EDHE  BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

Ndërkohë për policinë kanë deklaruar fqinjët.

Jam e shokuar, Aijah ishte shumë vajzë e ëmbël. E turpshme dhe nuk më kthente kurrë përgjigje. Nëna e saj kurrë nuk fliste me vajzën, dhe gjithmonë i drejtohej në një mënyrë shymë shoqërore. Ajo gjithmonë vishej mirë dhe dukej shumë mirë”, shprehet fqinja.