E konfirmon Barcelona, sulmuesi titullar operohet me sukses në gju

FC Barcelona

Barcelona ka konfirmuar nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare se sulmuesi danez Martin Braithwaite është operuar me sukses në gju.

30-vjeçari pësoi një lëndim serioz, teksa u detyrua të operohet. Barcelona përmes një komunikate konfirmoi operacionin e kryer me sukses.

“Lojtari ynë Martin Braithwaite ka kryer me sukses operacionin në ‘patellofemoral”, shkroi Barcelona në “Tëitter”. Patellofemoral është dëmtimi që lojtarët pësojnë në gju pranë ligamenteve. Kjo ndërhyrje kirurgjikale, do ta mbajë për disa muaj jashtë fushave të blerta sulmuesin danez, i cili me golat e tij, u shndërrua në protagonist këtë fillim sezoni.

LEXO EDHE  Shishe dhe flakadanë gjatë derbit, FSHF përgatit dënimin për Tiranën dhe Partizanin