‘Bo bo ça ka ndodh’/ Perla e Shehit: Këta deputetët e rinj po qanin para parlamentit

Nënkryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, duke komentuar situatën brenda PD, ka treguar një histori shumë interesante që ka ndodhur sot në parlament.

Shehi tha se ajo që po ndodh sot në PD është dicka e mirë, pasi po hap debatin e brendshëm dhe mund të sjellë krijimin e një opozite më të mirë.

Ai theksoi se aktualisht në PD, kjo po lexohet si fatkeqësi, ndërsa me batutë shtoi se sot shihte deputetë të rinj të PD që thoshin ‘bo bo çfarë na ka ndodh’.

LEXO EDHE  Arrestohet në Tiranë ish-kandidati për deputet i LSI-së

‘Kjo duhet të kishte ndodh. Duhen ndarë gjërat, jo si këta deputetët e rinj të PD, që po qanin sot, bobo çfarë na ndodhi. U thashë o bir, ka vdek njeri? Jo më thanë.. Epo shyqyr, por kjo përplasje i sjell mirë vendit, opozitë do ketë gjithmonë’, u shpreh Shehi.