Lëkundje tërmeti në vend

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë pasdite në zonën e Veriut të vendit.

Sipas të dhënave paraprake nga Qendra Mesdhetare e Sizmologjisë, epiqendra e tërmetit me magitudë 4.7 ishte 11 km nga Kopliku.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Shkodër e Lezhë, por dhe në Malin e Zi.

LEXO EDHE  Pandemia/ TIA: Kushtet për të udhëtuar drejt Holandës

Thellësia llogaritet 10 km.