Manaj: Mund të qëndroja te Barcelona por…

Rei Manaj bëri prezantimin e tij para medieve duke na treguar më shumë për eksperiencën e tij tek Barcelona dhe ardhjen e tij tek Specia .

Nuk ka lënë pa përmendur dhe kombëtaren, duke e cilësuar si një nga momentet më të bukura të karrierës së tij.

Përsa i përket Barcelonës Manaj u shpreh:

“Mund të qëndroja te Barcelona por më pëlqen kjo sfidë, shpresoj t’i jem i vlefshëm Specias që nga ndeshja e radhës.

Barcelona është një prej skuadrave më të forta në botë, por kam vënë re se. Ne të rinjtë duhet të mësojmë nga kjo gjë. duhet të jetë një stimul, çdo lojtar duhet të japë maksimumin.

Kam parë një skuadër të motivuar, që ka uri. Pa sakrificë dhe djersë nuk shkohet askund. Seria A është një prej kampionateve më të vështira por është në kapacitetet e këtij grupi.

LEXO EDHE  Ajax i pamëshirshëm, poshtëron 9-0 rivalët në kampionat