Lëkundje tërmeti në Greqi, ja sa ballë u regjistrua

Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur Greqinë mesditën e sotme. Mediat vendase, referuar Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, shkruajnë se epiqendra e tërmetit u regjistrua 32 kilometra në jugperëndim të Volimes.

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja sa ballë u regjistrua
Sipas mediave, tërmeti u ndje më shumë në zonën e Zakynthos, ndërsa nuk ka dëme materiale apo persona të lënduar.
LEXO EDHE  Konflikti me Serbinë/ Rama mbështet Kosovën, por nuk heq dorë nga mini-Shengeni Ballkanik. Mesazh dhe Rusisë