E rëndë/ Përdhu*ohet brutalisht dhe lihet e vde*ur në autobus gruaja

Një grua indiane është sulmuar dhe përdhunuar në Mumbai të Premten, e më pas ka gjetur vdekjen nga plagët e marra.

Mediat e huaja shkruajnë se gruaja, 34 vjeç, u gjet e shtrirë pa ndjenja brenda një mini autobusi në lagjen periferike të Sakinaka, tha komisari i policisë në Mumbai, Hemant Nagrale në një konferencë shtypi të Shtunën.

Ajo thuhet se është përdhunuar dhe sulmuar me një shufër hekuri. Gruaja u pranua në Spitalin Rajawadi dhe fillimisht iu përgjigj trajtimit, por vdiq nga plagët e saj të Shtunën.

LEXO EDHE  Ndërrojnë jetë nënë e bijë nga Covid, burri bën rrëfimin prekës: Bota ime u shkatërrua

Policia arrestoi një burrë nën dyshimin për përdhunim dhe vrasje, pasi u identifikua nga pamjet e kamerave të sigurisë.

Inspektor i lartë i policisë në stacionin e policisë Sakinaka, tha se viktima dhe autori i dyshuar ishin të dy të pastrehë. Nëse shpallet fajtor, i dyshuari mund të përballet me dënimin me vdekje.

Rasti shënoi një pikë kthese në vend dhe nxiti miliona gra të protestonin për ligje më të ashpra mbi sulmet seksuale.