Dy seanca stërvitore në ditë, ja si duket gjendja te Partizani përpara sfidës ndaj Skënderbeut

Skuadra e Partizanit ka nisur ditën e djeshme seancat stërvitore në prag të sfidës kundër Skënderbeut, transferta e dytë radhazi në këtë fillim të edicionit të ri në Superiore.

Pas humbjes kundër Teutës me rezultatin 0-1, Ilir Daja dhe stafi teknik kanë vendosur të shtojnë dozën e përgatitjeve me dy seanca stërvitore në ditë.

Gjithashtu, është bërë edhe një analizë e humbjes kundër durrsakëve. I gjithë grupi do të jetë i plotë për trajnerin Daja në sfidën kundër Skënderbeut, madje edhe afrimet e fundit në ekip pritet të jenë në formën më të mirë fizike dhe të marrin më shumë minuta kundër korçarëve.

LEXO EDHE  Superiorja/ Zbulohet axhenda për javën e katërt, ja kur do të luhen 5 sfidat interesante

Pritet shumë që Kaçe dhe Mala të jenë në formë sa më optimale, në mënyrë që të jetë një formacion sa më i fortë në fushën e lojës. Partizani dhe Skënderbeu do të përplasen ditën e shtunë, në orën 16:45.