Bayerni tregon forcën ndaj Barcelonës, dominim total në “Camp Nou”

Photo: AFP

Jo vetëm që nuk ka hakmarrje për atë humbje të turpshme 8-2 ndaj Bayern Munchen në 2020 por pëson një tjetër humbje ndaj bavarezëve. Barcelona duket larg të qenit një ekip pretendent për Champions League teksa katalanasit u mundën 2-0 nga skuadra e Nagelsmann në “Camp Nou” përpara tifozëve spanjollë.

“Macja e zezë” e spanjollëve, Thomas Muller realizoi golin e parë ndaj katalanasve në 34’ duke u bërë lojtari që shënon më shumë ndaj Barçës, plot 7 gola në 6 përballje me ta.

LEXO EDHE  Serie A/ Napoli merr fitoren e 5-të radhazi, vazhdon kriza e Lazios

Për të mbyllur ndeshjen mendoi Lewandowski i cili nuk mund të mungonte në një duel të tillë dhe në 56’ dyfishoi rezultatin dhe në 85’ realizoi edhe golin e tretë.