Koronavirusi në Greqi/ 51 v*ktima dhe 1608 të infektuar në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 1,608 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, me një rritje të lehtë në krahasim me një ditë më parë.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 616,765 që nga fillimi i pandemisë.

LEXO EDHE  Vrasësi i 23-vjeçares, si e liruan nga burgu gjyqtarët dhe si e ‘shëruan’ mjekët

Ndërkohë që numri i viktimave është dyfishuar duke u regjistruar 51 viktima gjatë 24 orëve, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,223 vdekje.