Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 14 humbje jete dhe 259 raste të reja

Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi u konfirmuan të Hënën në Kosovë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u konfirmuan edhe 259 raste të të infektuarve, nga 5,505 testime.

LEXO EDHE  Ndryshon lëvizja, ja çfarë duhet të dinë drejtuesit e mjeteve që udhëtojnë nga Durrësi në Tiranë

Të Hënën, u raportuan të shëruar 870 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive mbetet 17,000.

Deri sot, janë vaksinuar plotësisht 365,419 qytetarë.