VIDEO/ Macja bie nga ballkoni i stadiumit, tifozët e shpëtojnë për mrekulli

Një video epike, bëri xhiron e rrjetit, teksa mori plot 4 milionë shikime në pak orë. Një mace gjatë një ndeshje futbolli amerikan në Miami, mori vëmendjen e të gjithëve, teksa u var nga një lartësi e konsiderueshme në ballkonin e stadiumit.

Pasi qëndroi disa sekonda duke u varur, macja ra poshtë në tribunën ku qëndronin një grumbull i madh tifozësh, teksa u shpëtua për mrekulli nga këta të fundit.

LEXO EDHE  Ja kush janë dy emrat më popullorë për fëmijët në Shqipëri

Kjo video u shpërnda me shpejtësi në rrjet, si një moment tepër pikant, që nuk haset shpesh në stadiume. Madje ajo u pasqyrua edhe nga media prestigjioze, amerikane dhe jo vetëm.