Sfida ndaj Teutës, ja lojtarët që pritet të debutojnë sot me Partizanin

Në sfidën e parë kundër Teutës, te Partizani priten të debutojnë shumë futbollistë të rinj në Superiore me fanellën e kuqe. Gligorov, Damçevski dhe Musta janë emrat që pritet të debutojnë në prapavijë, ndërsa Rrapaj dhe Marku në mesfushë.

Sa i takon sulmit, asnjë prej futbollistëve që janë parashikuar titullarë nuk do të luajnë për herë të parë, pasi janë prej vitesh pjesë e “demave”, si Cara, Lukas dhe Zhunior.

LEXO EDHE  FOTO/ “Bën jetë të shthurur”, lojtari i City ndahet nga e dashura

Ndërsa në stol, ka sërish shumë lojtarë të tjerë që mund të debutojnë, si Sota, Shehi, Albion Marku, Gresild Lika e të tjerë. Sfida mes Teutë dhe Partizanit do të luhet ditën e sotme në “Elbasan Arena”, në orën 19:45.