Koronavirusi në Greqi/ 32 v*ktima dhe 2132 të infektuar në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.132 persona të infektuar. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 32 qytetarë, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 14.102.

LEXO EDHE  DETAJE/ Kush janë të rinjtë që u qëlluan me armë në Tiranë, si ndodhi ngjarja

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 378. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Ndër pacientët e intubuar, 338 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 40 janë plotësisht të vaksinuar.