I infektuar me Covid, humb jetën gjyqtari i Korçës

Humb jetën nga Covid një gjyqtar i Gjykatës së Korçës. Maksim Qirjazi raportohet se ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare në kryeqytet ku ndodhej i intubuar prej 10 ditësh, në spital.

Ai ishte dërguar në Tiranë për shkak të gjendjes së renduar shëndetësore, por nuk ka mundur të mbijetojë.

LEXO EDHE  Emrat/ U kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohen 5 persona në Korçë

Ditët e fundit, ka pasur një rritje të numrit të infektimeve me Covid dhe humbjes së jetëve të personave të prekur nga virusi.