E rëndë/ Burri vr*t ish-gruan në Fier! Emrat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brëmjen e sotme në fshatin Zhupan të Fierit, ku një burrë ka vrarë ish-gruan.

Sipas policisë 31-vjeçari Elton Metaj ka vrarë gruan e tij Sabrina Bega.

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 22:50, në fshatin Zhupan, shtetasi E. M (B)., 31 vjeç, në banesën e ish-vjehrit, ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij, shtetasen S. B.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe po punojnë për kapjen e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe vijon krehja e zonës për kapjen e 31-vjeçarit.

LEXO EDHE  Aksident në Cerrik/ 29-vjeçari i dehur humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në spital