Milani ul çmimin e biletave për ndeshjet e Champions League, paguanin dyfish më shumë se tifozët e Interit

Foto: 90min.com

Milani ka vendosur të ulë çmimin e biletave për ndeshjet e Champions League. Tifozët e kuqezinjëve ishin ankuar se ata po paguajnë dyfishin e asaj që mbështetësit e Interit paguajnë për të ndjekur skuadrën e tyre në Ligën e Kampionëve.

Një biletë për ndeshjen e Interit kundër Real Madrid në seksionin e stadiumit Curva kushton 48 euro, ndërsa i njëjti vend për sfidën që Milani ka ndaj Atletico Madrid kushton 119 euro. Duke parë pakënaqësinë e tifozëve, Milani ka rihedhur në treg biletat për ndeshjen ndaj Atelticos.

LEXO EDHE  Juventusi merr përgjigjen e analizave, ja kur kthehen Morata dhe Dybala

Bileta që më parë kushtonte 119 euro, tani i është zbritur çmimi në 54 euro. Ndryshim çmimesh kanë pësuar edhe sektorët e tjerë të stadiumit.