Zjarr në Zvërnec të Vlorës, rrezikohen pemët me ullinj

Përfshihet nga flakët një sipërfaqe toke në Zvërnec të Vlorës.

Mësohet se zjarri është aktivizuar pak më parë ku po rrezikohen të digjen disa vreshta dhe ullinj.

Flakët nuk përbëjnë rrezik për banesat, ndërsa dyshohet se shkak për vatrën e zjarrit mund të jetë bërë ndonjë shkëndijë elektrike nga një kabinë në zonë.

LEXO EDHE  Reagimi i Ramës për Kosovën, Bushati: Deklaratë sa për të larë gojën

Zjarrfikëset dhe policia janë nisur drejt vendit të ngjarjes.