U ble për 40 mijë euro, “foleja e arratisjes” së Al Capone do shembet

Janë publikuar pamje nga rezidenca e pushimeve të Al Capone. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ndërtesa është në Florida, e cila ka kushtuar 40 mijë dollar. Shefi i krimit e përdori këtë strehë për tu arratisur.

 

LEXO EDHE  E rëndë/ Babai vr*t tre fëmijët e mitur, ja shënimi që la në ‘Facebook’

Todd Glaser, një zhvillues i pasurive të paluajtshme së bashku me Nelson Gonzales, një investitor, e blenë shtëpinë për 10.75 milionë dollarë.

Glaser dhe partneri i tij i biznesit duan ta rrëzojnë dhe të rindërtojnë një shtëpi moderne dykatëshe me tetë dhoma gjumi dhe banjo; një xhakuzi dhe një sauna. Shtëpia pritet të shitet për 45 milionë dollarë.