Shqipëria argëtohet me San Marinon, fiton 5-0 në “Elbasan Arena”

Shqipëria ka fituar 5-0 ndaj San Marinos, në një ndeshje të dominuar nga fillimi në fund.

Rey Manaj, në minutën e 32, përfitoi nga një pasim me kokë i Bares në zonë, për të kaluar në avantazh kuqezinjtë. Futbollisti i ri i Spezias e dërgoi topin në rrjetë edhe dy herë të tjera në pjesën e parë, por VAR-i i anuloi për pozicion jashtë loje.

LEXO EDHE  Mbyllen 8 ndeshjet e Kategorisë së Parë, ja rezultatet

Në pjesën e dytë, me aktivizimin e Roshit dhe Brojës në vend të Trashit dhe Bajramit, kuqezinjtë gjetën rrugën e rrjetës edhe 4 herë të tjera, me anë të Laçit (58’), Brojës (61’), Hysajt (68’) dhe Uzunit (80’).