Partizani e bën zyrtare, Andrija Filipoviç nënshkruan me të kuqtë. Detajet e kontratës

Foto nga Facebook

Tashmë është zyrtare, Andrija Filipoviç është lojtari më i ri i Partizanit. Sulmuesi kroat vjen nga radhët e kampionëve të Sllovenisë, Mura duke përforcuar sulmin e “demave” për sezonin e ri.

24-vjeçari është cilësuar si afrim më bujë pas më parë Filipoviç është aktivizuar dhe me Sienën në Itali dhe ka qenë pjesë e disa skuadrave si Rijeka, Gorica e Nak Brenda në Holandë.

Lajmin e bëri të ditur vetë faqja e Partizanit në “Facebook” duke i uruar mirëseardhjen sulmuesit kroat.

Postimi i Partizanit

ZYRTARE 

ANDRIJA FILIPOVIĆ LOJTARI MË I RI I PARTIZANIT

FK Partizani prezanton afrimin më të ri Andrija Filipović. Sulmuesi kroat ka firmosur një kontratë dy vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon me të kuqtë. 24 vjeçari bashkohet të kuqve  pas eksperiencës pozitive te kampionët e Sllovenisë NS Mura ekip me të cilin rregjistron 32 ndeshje duke shënuar edhe 4 gola. Filipović gjithashtu ka qenë pjesë e kampionatit hollandez në radhët e NAC Breda, ndërsa përgjatë karrierës është aktivizuar te Rijeka, Gorica, Siena, Spezia dhe Juventus U-19. Sulmuesi ka qenë pjesë edhe e përfaqësueses së Kroacisë U-19.

LEXO EDHE  Video/ Vllaznia në avantazh ndaj Partizanit, shënon Da Silva