Njihuni me çiftin që ka birësuar 620 fëmijë, ja cili është sekreti

Të gjithë e dimë që rritja e një fëmije sot është një sfidë jo pak e lehtë. Sidomos kur vjen puna tek menaxhimi i shpërthimeve të inatit, apo xhelozia mes njëri-tjetrit.

Ky super çift nga Britania që ka birësuar dhe rritur (deri në gjetjen e një familjeje të përhershme birësuese) 620 fëmijë përgjatë 56 viteve, ka rrëfyer eksperiencën e tyre në “Mirror”.

Ata thonë se çelësi i artë për të rritur mirë një fëmijë është qetësia (fjalë magjike) dhe komunikimi, shumë komunikim.

Pauline dhe Roger Fitter që kanë birësuar nga të sapolindurit, fëmijët dhe adoleshentë, kanë rritur dhe pesë fëmijë të tyre biologjik.

LEXO EDHE  Vaksina anti-Covid për fëmijët 2 vjeç, ja vendi i parë që nis vaksinimin

Pauline, tani 81 vjeçe thotë se ajo nuk ka harruar emrin e asnjë fëmije apo ditëlindjet e tyre dhe se beson se birësimi i çdo fëmije ka qenë po aq i rëndësishëm sa dhe të vetët.

Nëse e kemi bërë mirë punën tonë, ata do të fillojnë një jetë të re dhe nuk do të kenë më nevojë për ne. Disa prej tyre na dërgojnë akoma kartolina për Krishtlindje”, ka thënë ajo.