Gilberta flet për ndarjen nga Iliri: Unë doja të krijoja familje, ai donte gjë tjetër

Ish-konkurrentja e “Për’puthen +40”, Gilberta Simoni, e ftuar në emisionin ‘Shqipëria Live’, ka folur për romancën dhe më pas ndarjen nga Iliri.

Gilberta tha se ishte një dashuri e vërtetë, por sipas saj të dy ata dëshironin të ndiqnin dy rrugë ndryshe nga njëra-tjetra.

“Me Ilirin ishte një dashuri shumë e bukur. Kishim ndjenja për njëri-tjetrin dhe kanë qenë reale, në asnjë moment nuk ishte show. Problemi është se Iliri donte gjëra të tjera dhe unë të tjera. Unë doja të krijoja familje sa më shpejt kurse Iliri donte kohën e vet dhe kjo na largoi shpirtërisht. Dhe kjo largësia bëri që unë ti jap fund marrëdhënies. Për mua është përfundimtare por kurrë mos thuaj kurrë”, u shpreh Gilberta.

LEXO EDHE  “Ishin 20 veta, më vunë thikën në fyt”/ Reagon personi që rrëmbeu Kozakun: Po qaje në makinë