VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë, Portugalia “zbërthen” Azerbajxhanin e De Biasit

Është mbyllur pjesa e parë mes Azerbajxhanit dhe Portugalisë e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Vendasit e drejtuar nga Gianni de Biasi nuk i kanë rezistuar furisë së “luzitanëve” të cilët kanë shënuar dy herë.

LEXO EDHE  Barcelona ndalet edhe nga Cadiz, Koeman drejt shkarkimit

Rezultati u zhbllokua në minutën e 26-të nga Bernardo Silva ndërsa vetëm 5 minuta më vonë Andre Silva dyfishoi shifrat.