Sollën femra në hotel, trajneri i Holandës përjashton 5 futbollistë

Photo via Getty Images

Arjany Martha, Naci ünüvar, Rio Hillen (Ajax), Mimeirhel Benita (Feyenoord) dhe Xavi Simons (PSG) janë përjashtuar nga ekipi i Holandës U19.

Të rinjtë, sipas mediave holandeze, sollën disa vajza në ambientet e tyre në hotel, që nënkupton se kanë shkelur protokollin dhe rregullat e covid-19.

Selektori holandez i ka përjashtuar katër futbollistët nga kampi të cilët janë kthyer menjëherë në shtëpi. Martha dhe Benita i sollën vajzat në hotel, ndërsa më pas Simons, Hillen e Unuvar u bashkuan me to.

LEXO EDHE  VIDEO/ Milan-Venecia, kuqezinjtë shënojnë golin e avantazhit

Xavi Simons është talenti më i madh holandez. Ai ishte bërë i njohur si talent te Barcelona, por më pas PSG e kishte blerë kartonin e tij.