Dha dorëheqjen pasi i doli video duke u puthur me sekretaren, ish-Ministri rikthehet në parlament

Skandali i ish-Ministrit të Shëndetësisë në Angli, Matt Hancock që puthej në zyrë me sekretaren e tij duket se ende nuk ka kaluar. Teksa Hancock u kthye sot në parlament, dha fjalimin e parë pas dorëheqjes nga detyra.

Por, kur ai fliste me superlativa për kryeministrin Boris Johnson dhe reformën në kujdesin social, kolegët nuk i mbajtën dot të qeshurat dhe hilaritetin në sallë.

LEXO EDHE  Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me Amerikën

“Britanikët do të fitojnë dinjitetin me reformën e kujdesit social”, tha ministri i dorëhequr, ndërsa salla shpërtheu në të qeshura.

Hancock u detyrua të linte kabinetin në 26 qershor pas publikimit të pamjeve nga “The Sun” ku ai shfaqej duke shkëmbyer puthje të nxehta me sekretaren e tij gjatë periudhës së pandemisë.