Ndaloi mjekët që t’i bënin djalin operacion, arrestohet gruaja në Greqi

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në spitalin Venizelio në Heraklion të Greqisë. Mediat vendase shkruajnë se një grua ka shkaktuar trazira në spital, pasi kërkonte të ndalonte mjekët që të operonin djalin e saj 15-vjeçar.

Mësohet se babai i djalit ishte dakord për këtë operim, pasi i mituri vuante nga një problem shëndetësor, që vetëm ndërhyrja kirurgjikale mund ti jepte shpresë përmirësimi. Por, gruaja nuk bindej, duke detyruar stafin e spitalit që të marrin në polici. Mësohet se gruaja e pabindur u arrestua.

LEXO EDHE  Policia Bashkiake bllokon pronat dhe asetet e Ferdinand Ibrahimit