I zhdukur prej 4 ditësh, gjendet mes shkurreve 3-vjeçari

Në Australi të gjithë po kërkonin një 3-vjeçar që ishte larguar nga shtëpia. MEdiat shkruajnë se pas 4 ditësh kërkime, i mituri u gjet mes shkurreve në një gjendje shumë të mirë shëndetësore. Sipas policisë, 3-vjeçari u gjet në një zonë rurale, 500 metra larg shtëpisë.

Frika kishte kapluar prindërit e tij, të cilët dyshonin se djali i tyre është rrëmbyer. Mësohet se në terren kanë punuar mbi 100 oficerë, të cilët kanë kërkuar në çdo vend të mundshëm. Pasi i mituri u gjet, ka reaguar kryeministri Scott Morrison. Përmes një postimi në Tëitter, ai shkruan: “Jam i lumtur të dëgjoj lajmin se fëmija u gjet dhe është i sigurt.”

LEXO EDHE  Ekspertët: Kina dhe Pakistani u kanë ofruar mbështetje talebanëve