VIDEO/ Treni merr përpara fugonin, humbin jetën 6 persona

Gjashtë persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e një aksidenti të rëndë, si dhe raportohet për 7 të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në Turqi, ku një tren mallrash është përplasur me një minibus me pasagjerë.

LEXO EDHE  Publikohet video/ Kryetari i Bashkisë mëson kolegen si të hipë në kalë

Mediat vendase kanë bërë publike edhe videon ku është filmuar momenti fatal i përplasjes.