Polonia fiton 7-1 ndaj San Marinos, ja si ndryshon renditja në grupin e Shqipërisë

Photo: AFP

Ashtu siç pritej, Shqipëria e ka shijuar vetëm pak orë vendin e dytë në grup sepse Polonia nuk e fali San Marinon dhe e “shtypi” me shifrat 7-1, duke shkuar në kuotën e 10 pikëve, një më shumë se djemtë e Rejës.

LEXO EDHE  FOTO/ Ndeshja kundër Prodan, Florian Marku mbërrin në stadium

Lewandowski shënoi dy gola (4′, 21′), teksa Swiderski (16′), Linetty (44′) dhe Buksa (67′, 90+2′, 90+4′) plotësuan triumfin e thellë të skuadrës së Souza. Për San Marinon shënoi Nanni në minutën e 48.

Renditja në Grupin I: