Ndeshja me Shqipërinë/ Kombëtarja hungareze pa kapitenin e skuadrës

Foto - Twitter

Lajme të mira për Shqipërinë, teksa kombëtarja hungareze do të bëjë pa shërbimet e kapitenit të saj, Adam Zalai.

Sulmuesi i Maincit ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe nuk do të ndihmojë kombëtaren e tij ditën e sotme ndaj Shqipërisë, takim që do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 18:00.

33-vjeçari është përveçse është kapiteni dhe lideri i kësaj skuadre është dhe sulmuesi kryesor i Hungarisë, ku edhe në Kampionatin Europian spikati me paraqitjet e tij.

LEXO EDHE  Video/ Markut i bie flamuri kuqezi nga supet, trajneri grek bën veprimin e papritur

Zalai këtë sezon me fanellën e skuadrës nga Bundesliga është aktivizuar 2 herë teksa e ka tundur një herë rrjetën.

Ndrërsa me Hungarinë ka zhvilluar 75 takime dhe ka realizuar 24 gola.