Gjenden 35 klandestinë në një tunel në Korçë, mes tyre edhe një foshnje 3-muajshe

Policia e Korçës ka kapur rreth 35 emigrantë të paligjshëm, që u gjetën në afërsi të fshatit Mborje.

Nga raportimet mësohet se mes tyre ka gra dhe fëmijë, ku më i vogli është një foshnjë 3 muajshe.

Për shkak të rrugës së gjatë që kanë përshkruar që prej kufirit te gjelbër, foshnja u dërgua për kontroll në spital.

LEXO EDHE  E rëndë/ I vuri zjarrin tokës, humb jetën nga asfiksia 59-vjeçari në Kavajë

Mësohet se klandestinët ishin “strehuar” në një tunel, ndërkohë që vijojnë veprimet nga ana e policisë për deklarimet e emigrantëve.