“Vaksinohu Granit! Mourinho këshillon Xhakën, nuk vonon përgjigjia e mesfushorit

Foto nga The Sun

Edhe pse ai transferim i deshiruar ga Mourinho te Roma nuk u realizua, marrëdhëniet mes Xhakes dhe Special One nuk kanë pësuar ndonjë krisje.

Ylli i Arsenalit prej ditësh është pozitiv me koronavirus duke humbur ndeshjet me kombëtaren e Zvicrës të vleshme për kualifikueset e botërorit, “Katar 2022”.

LEXO EDHE  “E dominuam Skënderbeun për 90 minuta”, Daja: Gabime do ketë gjithmonë, duhet të përmirësohemi vetëm në këtë aspekt

Ajo që ka bërë më tepër bujë në këtë situatë është mosvaksinimi i lojtarit. Një gjë të tillë Granitit ia ka këshilluar edhe Jose Mourinho i cili i shkruan në rrjetet sociale, e përgjigja e kosovarit nuk vonon: “Ju faleminderit zotëri!”.