Teuta nuk ndalet, kampionët e Superiores fitojnë testin e radhës miqësor

Teuta ka luajtur ditën e sotme një test miqësor para nisjes së sezonit të ri. Kampionët në fuqi të Superligës janë përballur me Kastriotin në stadiumin e Kamzës, ndërsa kanë fituar me rezultatin e ngushtë 0-1.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi sulmuesi Gorgiev në minutën e 30-të të pjesës së parë. Rezultati ngeli i pandryshuar deri në fund me Teutën që bën një tjetër paraqitje të mirë dhe tregon se është për sezonin e ri që do të nisë fundjavën e ardhshme.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vllaznia-Teuta, zhbllokohet sfida në “Loro Boriçi”

Durrsakët do të përballen me Partizanin në javën e parë të Superligës, ndërsa Kastrioti sfidon Dinamon në shtëpi.