Kualifikueset “Katar 2022”/ Martial i përgjigjet eurogolit të Ukrainës, Depay “çmonton” Malin e Zi

Foto nga Soccer24.com

Franca ka barazuar shifrat përballë Ukrainës. Supergolit të Shaparenkos në minutën e 44-t i është përgjigjur Anthony Martian me fillimin e pjesës së dytë.

Sulmuesi i Manchester United përfiton nga një pasiguri në mbrojtjen kundërshtare teksa godet duke e dërguar topin në cepin e djathtë të portës së mbrojtur nga Pyatov.

LEXO EDHE  Milani triumfon ndaj Venezias, i bashkohet Interit në kryesim

Nga ana tjetër, Holanda kryeson 2-0 përballë Malit të Zi. Protagonisti kryesor është blerja e re e Barcelonës, Memphis Depay I cili ka shënuar në minutat 38’ dhe 62’.