Vllaznia i dërgon mesazh rivalëve, triumfon 9-0 në miqësore

Vllaznia ka shpërthyer me një goladë pasditen e sotme duke mundur thellë 9-0 Besën në një miqësore të luajtur në ‘’Loro Boriçi’’.

Skuadra e Brdariç u pa që në minutat e para që nuk kishte ardhur për të bërë miqësore, por për të bindur me lojë. Për shkodranët shkëlqeu Aralica që shënoi plot 4 gola ndërsa në tabelën e golashënuesve regjistruan emrin dhe Latifi, Kalaja, Kaina e Mustedanagiç.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Legia ka gjetur Gareth Bale, është vetëm 20-vjeç”, në Poloni mahniten nga sprinti i Ernest Muçit

Trajneri Brdariç duhet të jetë shumë i lumtur nga performanca spektakolare e skuadrës së tij që vjen një javë para se të startojë sezoni i ri futbollistik në Shqipëri.