Hidhet shorti i Kategorisë së dytë për sezonin 2021-22, ja ndarja e grupeve

Kampionati i Kategorisë së Dytë do të ngrejë siparin e edicionit të ri duke nisur nga 19 shtatori, për t’u përmbyllur më 1 maj të vitit 2022. Këtë të premte, në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” është hedhur shorti që ka përcaktuar edhe kalendarin e plotë të ndeshjeve të kësaj kategorie për të dyja grupet, A dhe B, për dy fazat.

Në grupin A do të bëjnë pjesë këto skuadra: Oriku, KSSH Veleçiku, FK Elbasani, Luzi 2008, F.C. Bulqiza, KF Gramshi, Iliria, KF Ada, FC Internacional Tirana, KF Klosi, Shënkolli, Murlani.

Në grupin B, do të jenë: Flamurtari FC, KF Sopoti, Labëria FC, KF Devolli, KF Naftëtari, FK Tepelena, SHS Albpetrol, SHS Përmeti, FK Këlcyra, FC Gramozi, FK Memaliaj, AF Luftëtari.

LEXO EDHE  Levandovski kërcënon rivalët: Dua Champions-in me Bajernin

Shorti u hodh në praninë e përfqësuesve të klubeve të Kategorisë së Dytë, nga shefi i Sektorit të Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, Marjus Sulejmani si dhe specialisti në Sektorin e Garave, Endi Hyka.

GRUPI A:

Elbasani

Oriku

Shënkolli

Iliria

Internacional Tirana

Ada

Veleçiku

Klosi

Gramshi

Luzi

Bulqiza

GRUPI B

Flamurtari

Luftëtari

Devolli

Labëria

Sopoti

Memaliaj

Tepelena

Këlcyra

Albpetroli

Gramozi

Naftëtari

Përmeti