Covid në M.Veriut/ 722 të infektuar dhe 26 v*ktima në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 722 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë numri i viktimave vazhdon të jetë i lartë ku në 24 orë e kanë humbur betejën me Covid-19 26 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjithsej 178.879 raste dhe  6.013 viktima.

LEXO EDHE  Basha shpërndan videon: Që Shqipëria të shpëtojë, duhet bashkëpunim i ngushtë me shoqërinë që do ndryshim