Poloni-Shqipëri/ Zbardhet 11-shja titullare, ja si rreshtohen kuqezinjtë

Shqipëria luan ndaj Polonisë në transfertë, duke filluar nga ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme për Grupin I të kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Edi Reja do të kërkojnë të bëjnë surprizën në këtë sfidë. Për sa i përket formacioneve, nuk ka surpriza, me trajnerin Reja që e ka zgjedhur edhe 11-shen titullare.

Në skemën 3-5-2, në portë do të jetë Etrit Berisha, ndërsa përpara tij në mbrojtje do të jenë Ismajli, Gjimshiti dhe Kumbulla. Në krahët e mbrojtjes luajnë Hysaj në të djathtë dhe Trashi në të majtë.

LEXO EDHE  Horoskopi i ditës së premte, 17 Shtator 2021

Mesfusha do të përbëhet nga Gjasula, Abrashi dhe Bare. Sulmi po kalon një formë shumë të mirë, por Reja ka zgjedhur vetëm 2, të cilët janë Cikalleshi dhe Manaj.

Formacionet zyrtare: