Notat/ Poloni-Shqipëri, ja kush u shpall “njeriu i ndeshjes”

Në stadiumin “PGE Narodowy” të Varshavës u luajt sfida Poloni-Shqipëri, e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”.

Skuadra vendase fitoi me rezultatin 4-1, duke marrë tri pikët, që e ngjitin në vendin e dytë në grup, ndërsa kuqezinjtë mbeten të katërtit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ndeshja ndaj Laçit në “Elbasan Arena”, Dinamo me njoftim të rëndësishëm për tifozët

Robert Lewandowski realizoi një gol dhe dha një asit, duke u vlerësuar si lojtari më i mirë i takimit me notën 8.5.

Më poshtë mund të shihni vlerësimet për lojtarët e të dy ekipeve.