Zbardhen emrat e qeverisë së re

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur emrat e kabinetit të ri qeverisës. Disa prej tyre janë konfirmime nga qeveria e mëparshme, por ka edhe emrat të rinj.

Qeveria e re

Rama tha se zëvendëskryeministri që do të mbulojë dhe rindërtimin dhe kalendarin e ri të zbatimit të ri qeverisës do jetë Arben Ahmetaj.

Olta Xhaçka konfirmohet si Ministre e Jashtme.

Bledi Çuçi – Ministër i Brendshëm.

Evis Kushi – Ministër i Arsimit.

Ogerta Manastirliu – Ministër i Shëndetësisë.

Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes.

Belinda Balluku – Ministër për Infrastrukturën dhe Energjinë.

Elva Margariti – Ministër për Kulturën.

Delina Ibrahimi – Ministër i Ekonomisë dhe Financave.

LEXO EDHE  Kaosi te Kadastra e Vlorës/ Qytetari hipën te kangjellat: Na plasët shpirtin

Frida Krifca – Ministër i Bujqësisë.

Mirela Kumbaro – Ministër i Turizmit dhe Mjedisit.

Ulsi Manja – Ministër i Drejtësisë.

4 ministri shteti

Edona Bilali- Ministre për Sipërmarrjen.

Edona Muzhaqi- Ministre për Rininë dhe Fëmijët.

Milva Ekonomi- Ministre për Standardet dhe Shërbimin.

Elisa Spiropali – Ministër për Marrëdhëniet me Parlamentin.

Lexo edhe: 

Ndryshon sekretariati i PS. Ja emrat e rinj

Caktohen drejtuesit politik të PS në qarqe/ Rama harron Korçën

Rama zbardh emrin/ Ja kush e zëvendëson Gramoz Ruçin në krye të Kuvendit

Zbardhen emrat/ Kush janë kandidatët për anëtarë të Kryesisë së PS