FOTO/ Takimi “mister” i Ramës në lokalin në qendër të Tiranës

Kryeministri Edi Rama është fotografuar mbrëmjen e sotme në një nga lokalet te Kalaja e Tiranës, vetëm pak metra larg selisë së PD dhe godinës së Parlamentit.

Nga burime të afërta me Kryeministrin, mësohet se ai ka pasur një takim informal me një zyrtar të një prej fondeve amerikane që operojnë në Shqipëri.

Nuk dihet se për çfarë mund të ketë diskutuar Kryeministri me bashkëbiseduesin, ndërsa Rama duket se e dëgjon me vëmendje. Rama është i veshur me një xhaketë, ndonëse të gjithë personat rrotull tij në lokal, janë me mëngë të shkurtra. Pak metra nga tavolina ku qëndron Kryeministri ndodhet një prej truprojave, që qëndron në këmbë dhe vëzhgon gjatë gjithë kohës ambientin përrreth.

LEXO EDHE  Kadilli: PD nuk mund të shërbejë si vendstrehim për Berishën, loja mes liderve pa princip