Tjetër tërmet në Greqi, ja sa ballë ishte

Një dridhje sizmike me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter u regjistrua në Lamia , në orën 23:21.

Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 10 km, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik të Athinës.

LEXO EDHE  Erdogan pret Vuçiç në vilën e tij në Stamboll, diskutim edhe për Kosovën

Prej ditësh Greqia është goditur nga disa tërmete duke shqetësuar jo pak qytetarët dhe ekspertët.