Akuzohet se la shtatzënë 20-vjeçaren me aftësi të kufizuara, gjykata jep vendimin për Petrit Arapin

Gjykata e Fierit ka lënë në burg 56-vjeçarin Petrit Arapi, pasi akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 20-vjeçare me aftësisë të kufizuara duke e lënë atë shtatzënë.

Ndërkohë bashkëshortja e Arapit, është shprehur se nuk ka dijeni për këtë akuzë dhe se sipas saj bashkëshorti ishte thirrur në polici për kultivim të kanabisit, jo për abuzim seksual.

LEXO EDHE  Tërmeti në Greqi, shënohet viktima e parë

“Unë nuk di gjë për këtë që thoni ju. Erdhi dje policia dhe kërkoi në shtëpi për drogë. Pastaj më thanë që e morën burrin se kishin gjetur drogë tek tokat. Nuk kam dijeni për këtë akuzë dhe ne nuk kemi një fqinje me aftësi të kufizuara këtu”, është shprehur ajo.