Covid-19 në Greqi, mbi 1 mijë raste dhe 17 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka shënuar 1,852 raste me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 514, 192  persona.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 17 pacientë . Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë në Greqi kanë humbur jetë 13, 075 persona.

LEXO EDHE  Erdogan pret Vuçiç në vilën e tij në Stamboll, diskutim edhe për Kosovën

Ndërsa aktualisht 204 pacientë ndodhen në intubim, mosha mesatare  e të cilëve është 65-vjeç.