VIDEO/ Vatër e madhe zjarri në Himarë, flakët shumë afër zonave të banuara

Nuk kanë të ndalur flakët në Vlorë. Ato kanë arritur edhe në Himarë shumë afër zonave të banuara. Ndërkaq zjarri ka rënë edhe në njësinë administrative Novoselë dhe zjarrfikësja ka shkuar drejt vendit të ngjarjes.

LEXO EDHE  Deputetët socialistë braktisin komisionin për hetimin e zgjedhjeve

Një varët e madhe zjarri është raportuar sot edhe në Livadh të Himarës.

Vatra e zjarrit favorizohet të përhapet edhe më shumë për shkak të erës së fortë.