Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

Isco Alcoron pritet të largohet nga Real Madridi gjatë merkatos verore. Mesfushori spanjoll prej dy vitesh nuk është më titullar tek Los Blancos dhe pritet të largohet.

Edicioni i fundit ishte ndër më të dobëtit për të, pasi nuk luante shumë dhe kishte rënie forme.

Megjithatë Milani vazhdon të besoj në aftësitë e spanjollit dhe dëshiron ta transferojë gjatë verës.

LEXO EDHE  VIDEO/ Endri Çekiçi spektakolar, gol me gjysmë-roveshatë në kampionatin turk

Kuqezinjtë kanë bërë gati 18 milionë euro për transferimin e fantazistit, edhe pse Los Blancos synojnë rreth 25 milionë nga shitja e tij.

Gjithsesi sipas mediave italiane, marrëveshja mund të arrihet për 18 milionë plus tre të tjera në formë bonusesh.