Mediat greke nxjerrin pamjet e zjarrit në Ksamil, tymi dhe flakët mbulojnë qytezën turistike

Zjarri që ka rënë mbrëmjen e sotme në Ksamil ka marrë vëmendjen edhe të mediave greke.

Në një video të publikuar nga ProtoThema, duket se flakët shihen që nga ishulli i Korfuzit.

LEXO EDHE  Berisha: Rama grabiti mandatin e tretë, pasi u nxiu për 8 vite jetën shqiptarëve